Предстои ти участие в поредното хендмейд изложение или базар или трябва да подготвиш визиите и рекламните материали за първото си арт събитие – концерт, изложба, представяне на книга, театрално представление.
Дори да си човек, който борави с образите с лекота, малко помощ няма да ти е излишна – създаването на дизайн за дигитални и традиционни рекламни материали за събития си има своите тънкости. За тях ти разказва дизайнерът Любомира Попова в новата си статия.
⇒ Прочети, помисли, приложи наученото и разбира се, питай Люба за всичко, което не ти е ясно или ѝ покажи твоите рекламни материали, за да ти помогне със страничния си поглед на професионалист. Остави въпросите в коментарите под тази статия, тя ще ти отговори.
Ако сте човек на изкуството, най-вероятно организирате свои изложби, представления и събития. Ако сте хендмейдър, може би участвате на различни изложения. Дори да не сте свързан с изкуството, може би сте се включвали или обмисляте да се включите в офлайн събитие, за да сте близо до хората и да спечелите техните сърца лично.
Често на твореца се налага да организира своите събития самостоятелно, да кани хора, да прави плакати, да пуска реклами онлайн… Това е трудоемко, стресиращо, а и отвлича вниманието ви в необичайна посока.
⇒ Ето защо съм подтогвила статия за основните елементи на кампания за арт събитие, добрите практики в криейтивите и препоръките за изграждане на точни (визуални) послания.
Концепция и аудитория – определящи за ключовата визия и основните послания
Концепцията е най-важният елемент за арт събитието – тя е тази, която авторът споделя и заради която зрителят ще дойде. Концепцията е същността на изкуството. Тя е част от вътрешния свят на автора и от емоцията на зрителя. Ето защо трябва да сте наясно каква част от нея най-пълно кореспондира с нагласите и стремежите на аудиторията. Така ще можете да покажете публично най-точното послание.
- Ако основната ви идея е много абстрактна, заложете на повече образи в криейтивите си.
- Ако концепцията ви засяга обществени въпроси, заложете на повече емоционални текстове и точни послания.
- Ако аудиторията ви е свикнала да ходи на събития като вашето (изложба, концерт, представление) и има предварителни очаквания, покажете им, че ще получат точно това, което харесват.
- Ако събитието ви е по-необичайно (пърформанс, еклектично или смесва по нетипичен начин различни видове и жанрове), сте по-свободни да провокирате, но и по-отговорни да покажете сърцевината, която да оформи желаните представи и очакване.
Ключова визия в рекламната кампания
Когато сте наясно какво и как искате да кажете, за да привлечете своята публика и да спечелите нови почитатели, е време да пристъпите към ключовата визия на кампанията.
Това е най-важният елемент – от него създавате всички останали визии, плакати, банери. Отделете му необходимото време, за да можете после само да надграждате, вместо да променяте и експериментирате. Не забравяйте, че колкото повече наближава датата на събитието, толкова по-голяма лудница става и няма да имате време за създаване на нови визии от нулата. Затова ви е необходима здрава основа от визии и послания (и комбинации между тях).
Ключовата визия за една рекламна кампания съдържа общата стилистика – образи, шрифтове, лого, графични елементи, основно послание, главен призив за действие. Ако събитието е по-голямо и имате повече време, можете да създадете няколко варианта или вариации, за да имате избор и за да можете да тествате реакциите на аудиторията.
Главната ви визия помага за разпознаваемостта; благодарение на нея хората виждат кампанията ви и в развитие, свързват всички ваши криейтиви в едно цяло, припомнят си често, че събитието предстои. Не забравяйте колко бързо идва и си отива новата информация онлайн. Не можете да си позволите всеки път да запознавате хората със себе си, само защото сте сменили цветовете или друг ключов елемент.
⇒ Затова ви трябва основна визия – да е постоянно пред очите на хората и да им напомня за вас максимално бързо и лесно във всяка онлайн и офлайн среда.
Ако имате изградена бранд идентичност, най-добре се опрете на нея. Ако нямате (или самото събитие изисква да сте малко по-различни от обикновено), изберете основни елементи за кампанията си:
- лого, шрифт, цветове;
- фотографии, снимки, колажи, иконки; използвайте поне в част от визиите своето лице;
- снимки и видеа от предишните ваши публични изяви;
- форми – геометрични, абстрактни, нежни, категорични…
Каквото и да изберете, придържайте се само към него.
Подберете и един елемент тип spoiler, който да включите в кампанията си – загатнатата дилема на героя от книгата ви; демоничният образ в постановката ви; концептуалният (или геометричен) образ от картините ви. Създайте конкретен визуален образ за него – иконка или илюстрация. Направете го видим в част от визиите ви – по-контрастно, много пълноцветно или напълно едноцветно, дори черно-бяло. Нека нещо фантазно да занимава въображението на хората и да върви ръка за ръка с вас и събитието ви.
Добре е да направите ключовата си визия първо за плаката. Той все още е водещ елемент и хората са свикнали с него. Направете си един по-стандартен плакат, който прилича на характерните за театри и концерти. Така ще имате визия, която за част от секундата създава асоциация за покана именно на събитие. След това направете един по-различен плакат, който напълно отговаря на вашата концепция и показва вашето творчество по по-разчупен начин.
Продължете с landscape форматите за корица и фийд в социалните мрежи. Всъщност няма значение с какъв формат ще започнете, но този е по-удобен за работа, с повече възможности за интересна композиция и по-интуитивен за самите вас. Това ще ви улесни да се съсредоточите върху дизайна.
Погрижете се и за визия в основните формати като portrait и квадрат. За всички тях използвайте основната си визия, като добавяте и отнемате елементи според средата – например квадрат за Фейсбук не е същото като квадрат за Инстаграм, защото поведението и очакванията на хората в различните мрежи е различно.
Направете повече варианти като сменяте снимки, фотографии, графични елементи и послания (по-концептуални или по-рекламни, с повече или по-малко текст). Мислете за тях като за вид темплейти, които можете лесно да оптимизирате и променяте на следващите етапи, когато вече имате статистика как реагират хората на тях; имате топли аудитории за ремаркетинг и трябва да разнообразявате, за да не се „износват” криейтивите.
Добри практики в изграждането на криейтиви за рекламна кампания за събитие
Brand voice и бранд идентичност
Изградете ги изцяло за тази кампания, независимо дали следват основния ви бранд гайд или са само за конкретния повод.
Дръжте основната идея на фокус
Каквито и експерименти и варианти да правите, не забравяйте, че целта е да поканите хората на точно определено събитие, където ще ги очаква точно определено изкуство на конкретен творец. Нека това си личи във всеки криейтив, независимо дали е по-консервативен или по-смел. Това се постига най-добре като показвате свои снимки (ако сте на сцена) и свои творби (за художници и визуални артисти).
Съобразявайте се с „момента на потребителя”
Трябва да сте наясно какво преживява аудиторията ви в момента. Ако сме по средата на криза, изкуството е първото нещо, което страда. Дори верните фенове намаляват. Ако потребителят е във Фейсбук, той е там заради приятелите си, а не заради вашата реклама – бъдете по-цветни и креативни. Ако потребителят търси събития в Гугъл, можете да сте по-рекламни и настоятелни.
Не забравяйте за нивата по фунията
Ако не сте маркетинг специалист, най-вероятно нямате добре изградена фуния. Помислете за начина по-който ви виждат различните хора според това в какъв момент попадат на информация за вашето събитие:
- Awareness – хората за първи път виждат вас и вашата реклама и е много вероятно да подминат поредното събитие на поредния творец. Тук можете да сте малко по-стандартни. Използвайте визии, наподобяващи плакат. Напомнете за любовта им към конкретния вид събития, покажете с реални снимки какво представлявате вие и вашето изкуство.
- Consideration – привлекли сте вниманието на публиката и тя е на ръба да вземе решение дали да дойде, или не. Запознайте я малко по-подробно с концепцията, жанра, биографията си, успехите си, цената на билетите, разположението на сцената, мястото на галерията… Самите реклами все още трябва да са точни и кратки, но да наблягат повече на полезното и на потребността на аудиторията да е част от изкуството, отколкото на вашето съществуване.
- Conversion – това е моментът, в който хората купуват билет. Тук криейтивите могат да са съвсем рекламни (с послания от типа „Купи билет”) и трябва да водят към лесен за поръчка сайт. Тук можете да добавите промоции и добавена стойност. Ако събитието ви не изисква билет, използвайте по-емоционален призив за посещението му по-дълго време (до самата дата на откриването и по време на провеждането му). Така намалявате възможността публиката ви да отлага посещението си непрекъснато.
- Ако технически не сте настроили рекламите си за студена и топла аудитория последователно (ремаркетинг), имайте предвид, че тези реклами могат да вървят заедно и хората от различните нива ще виждат и трите вида съдържание успоредно. Ако обмислите добре посланията си, това може да се превърне в разнообразие на криейтивите, вместо в объркване.
Използвайте движение в рекламите си
Ако сте сценичен артист, направо споделяйте видеата от предишните си изяви или просто се показвайте пред камера. Ако сте визуален артист и не можете да се представите добре във видео, помислете за motion или slideshow презентации на продуктите си с подходящи ефекти. В такъв случай използвайте реални снимки на творбите си в реална среда – позирайте с ваша картина или си закачете ваша брошка, например.
Използвайте ясни и точни призиви за действие
Не говорете завоалирано и направо поканете хората на събитието си. Не използвайте общи послания, а споменавайте името му, своето име, вида изкуство (живопис, концерт) и вида събитие (постановка, изложение). Не забравяйте обаче, че в сферата на изкуството зрителят иска да се потопи в концептуалното. Не представяйте творчеството си като продукт, който се продава, а използвайте възможностите на рекламата, за да ги привлечете в своето креативно пространство или да ги поканите на събитие, в което емоцията от живата връзка с артиста е водеща. Във визиите това може да разкривате с повече реални образи, а графичните елементи само да ги подсилват.
Използвайте всички способи в дизайна,
за да го накарате да работи за вас и за хората. Когато добрият дизайн е водещ, рекламата успява да доведе публиката при вас. Използвайте основната си визия, за да създадете всички следващи варианти.
Направете специална лендинг страница в стилистиката на рекламната кампания
В не бива да има разсейващи елементи, които да отвличат вниманието и да заведат хората на друго място в сайта ви. Осигурете видими и лесни за следване бутони за купуване на билети или записване за събитие.
Използвайте само едно послание навсякъде
Ако имате няколко – използвайте ги в различни криейтиви и дори различни лендинг страници. Не изброявайте всичко в една реклама и една лендинг страницата, колкото и да ви се иска да сте изчерпателни. Ако имате много неща за разказване, използвайте блога си за това.
Канали за бранд комункация и адаптация на криейтивите
Ако сте фрийлансър, със сигурност няма да можете да покриете всички възможни канали за комуникация. Затова съветът ми е да се съсредоточите в основните, в тези които са ви най-лесни за водене и там, където има най-много представители на вашата аудитория. Това са плакатът, най-използваната от вас социална мрежа, сайтът ви (включително блог и лендинг страница) и прессъобщенията (за да си осигурите възможност за публичност през медиите).
Основни канали, за които можете да планирате съдържание:
Печатна и външна реклама – плакат, билборд, брошури, флаери. Съватвам ви плакатът да е водещата ви визия. Намерете начин да разлепите плакати на основни места, свързани с вашата аудитория или посещавани от много хора. Ако преди вашето събитие има други събития с подобна на вашата аудитория, би било подходящо да се появите там и да можете да раздадете флаери или визитки.
Сайт и блог – това е вашето място, тук можете да се развихрите, да напишете поредица от статии, в които да разкриете концепцията, мечтата и любовта си към изкуството. Тук е вашата биография. Тук е вашата галерия с минали събития, които да говорят за вашия опит. Съветвам ви по врема на кампанията да брандирате сайта си в подобна стилистика или поне да включите банери и покани, които водят към лендинг страницата ви.
Лендинг страница – задължителен елемент, защото тук можете да влияете пряко на емоциите и решенията на хората.
Ако имате размах за тест, можете да направите няколко лендинг страници и да изследвате кой подход работи най-добре. Можете да ги разделите по:
- послание (по-продажбено и по-концептуално),
- емоция (по-консервативна покана и по-смели модерни послания),
- възраст.
Освен това лендинг страницата е мястото, на което можете да добавите проследяващи инструменти, за да следите трафика и да създавате аудитории за ремаркетинг. С тези аудитории можете да комуникирате и след приключване на събитието – да поискате обратна връзка, записване за бюлетин, нова покана за следващо събитие…
Социални мрежи – съсредоточете се в най-полезната за вас, но си осигурете awareness присъствие с поне няколко публикации и в поне още няколко. Редувайте видове съдържание (информативно, провокативно, въпросително, рекламно). Редувайте видове постове (текст, видео, галерия, снимка, брандирано съдържание). Ако участвате в тематични групи, можете да поканите хората там, като не забравяйте да споменете защо ще им е полезно и приятно да дойдат.
Банери – за Google реклама и други сайтове, където можете да се включите или пък да размените банер с колега.
Видео – направете си поне една видео презентация с колаж от видеа, снимки и бранд елементи. Качете я в поне няколко платформи, включително в сайта си. По-късно ще можете да я използвате в реклами. Ако видеото е вашият формат – правете видеа колкото можете по-често. Използвайте продълговат и широк формат, за да имате разнообразието, което ботовете (а и хората) очакват. YouTube е платформа, която максимално лесно излиза в Google и има добра видимост. Модерните платформи невинаги достигат до аудитории, обичащи изкуството, но са добър начин да покажете, че сте съвременни и търсите близост с аудиторията.
Имейл бюлетин – ако нямате изградена аудитория, използвайте възможността да започнете да я създавате чрез тази кампания. Имейлите ви, когато сте в кампания, трябва да останат в обичайната последователност, за да не подразните хората с рекламите си. И все пак, използвайте долната част на бюлетина, за да включите банер към лендинг страниците си и направете няколко имейла със специална покана за най-верните си фенове (последователите на бюлетина). Поглезете ги като ги уведомите първи за събитието; като предлагате промоционални билети първо на тях и като споделите как е минало събитието първо в бюлетина си.
Прессъобщения – не се лишавайте от възможността медиите да отразят събитието ви. Дори да са по-малки, тяхното съдържание ще излезе пред тяхната аудитория в сайта и социалните мрежи. Затова използвайте само медии, които имат нещо общо с изкуството или с тематична рубрика.
Радио и телевизия -–ако можете да се появите по радиото или телевизията, избирайте приоритетно предавания пред тематична аудитория. Използвайте визии и мелодии, които са част от вашата основна дизайн концепция, за да обвържете участието си с цялостната кампания и да повишите разпознаваемостта на събитието. Показвайте книгата си, флаер и/или снимки, които да бъдат разпознати и по другите канали. Ако сте визуален артист, можете да използвате и мелодия, която сте включили във видео презентацията си.
Гост авторство – ако можете да споделите събитието си пред чужда (подходяща) аудитория, ще имате по-голяма видимост. Не забравяйте да използвате основната си визия и поканете хората директно. Адаптирайте цялостното си представяне за съответната аудитория, за да не постигнете обратен ефект.
Различни видове рекламни послания и подходящи за тях дизайни
Започнете с покана за събитие така, както го правят останалите артисти
– театри, художници, певци. Това е най-ясното и познато послание, стига най-лесно до ума на хората и се запомня най-трайно. Тук визиите наподобяват плакат, като можете да редувате консервативни с по-абстрактни и по-провокативни дизайни.
„Продажбени” послания
Ако събитието ви е с билети, кажете на хората точно и ясно какво се очаква да направят. Осигурете си намаление за ранни записвания. Ако сте по-неизвестни и рекламирате пред студена аудитория, те няма да имат добър ефект като продажби, но са страхотен awareness.
Споделяне на емоции
Хората на изкуството го приемат като част от идейния свят. Покажете им, че вие като творец обитавате този свят и се вдъхновявате от досега си с изкуството и публиката. Тук е мястото за по-необработени ваши снимки, творбите ви в реална среда, дори видеа снимани с телефон от някое минало събитие. Тук е мястото за кратки постове тип „импресия”, отвлечени послания и концептуални хрумвания. Дори за емоционални излияния, плод на вашата муза.
Споделяне на любов към изкуство за изкуството
Най-добрият начин да достигнете сърцата на хората е да им покажете, че точно като тях не можете да живеете без изкуство. Ако създадете серия постове и статии, в които да споделяте от кои автори се вдъхновявате, чии идеи следвате, какви влияния могат да се открият в творбите ви, ще им покаже общи любими автори и стилове. Ще ги насочите какво точно да очакват от вашето събитие и защо то е важно и за тях. Тук съвсем спокойно можете да брандирате постовете си, да споделяте линкове към лендинга, да използвате логото си. Подходящи са кратки импресии в story, в които да разказвате тези неща с усмивка и вдъхновение в очите.
„Продуктово” съдържание
Какво представлява самото събитие, какви са творбите (и какви са идеите зад тях), какво ви вдъхновява, вашите песни и картиини, отзиви от публика и медии от предишни събития. Тук спокойно използвайте брандирани визии. Можете да засилите и визията от плаката, като сменяте снимката с различни творби или сценични моменти. Можете да си направите и брандирани темплейти, в които да сменяте само текст и снимки за цитати, колегите ви (ако сте група), видовете места в залата и т.н.
Съдържание за ангажираност (енгейджмънт)
Коментари, въпроси, гледания на видео. Можете да гарнирате емоционално с образователно съдържание. Говорете за изкуство, като наблягайте на силни емоции и провокации – те провокират най-много реакции.
Промоционално съдържание
По-ниска цена за ранно записване, подаръци за първите дошли, цена за лоялна публика (например хората в бюлетина ви или в Patreon). Тук можете да редувате брандирани постове, оформени като оферти или простички постове, писани от вас като ценител на изкуството, в които разказвате защо за вас публиката е важна.
FOMO (fear of missing out или страх да не изпуснеш нещо)
С този подход по принцип трябва да се внимава. Добрата новина е, че събитието има точна дата и FOMO идва по естествен начин, без да звучи като маркетингово юркане от ваша страна. Използвайте го смело. Съществува една „формула“ 45:1:2 що се отнася за реклама за събития – започвате да шумите 45 дни преди събитието, каните настоятелно 1 седмица преди него и „натискате”, че няма време 2 дни преди датата. Адаптирайте я като време за вашата ситуация, но ви съветвам да тествате тази препоръка, основана на стандартното човешко поведение.
UGC (user-generated content или съдържание генерирано от потребителите)
Ако това не е първото ви събитие, може би ще има хора, които са споделяли или биха споделили инфо за вашите изяви и снимки с вас. Използвайте ги смело. Споделете и всички обратни връзки, които сте получавали като творец. Ако нямате такива, опитайте се да намерите поне няколко от познати, които следят творчеството ви. Би било добре, ако галерията/театъра също споделя информация за предстоящото събитие с вас. Можете да им пратите част от визиите си. Сайтовете за продажба на билети обикновено правят цяла страница за всяко събитие, използвайте и нея като част от кампаниите си.
Експерименти с посланията и криейтиви-евъргрийни
Ако срокът на рекламната ви кампания е по-дълъг, несъмнено ще дойде момент, в който ключовата визия се изчерпва. Но дотогава вече ще сте събрали статистики кои от подходите ви работят. Ако имате визия, която все още задържа внимание, не я спирайте. Ако има визия, която самите вие искате да наложите независимо от всичко – оставете я докрая.
Но успоредно с това разнообразете. Вижте кои от досегашните ви криейтиви не вървят и ги спрете, а останалите заменете с нови. Можете да промените 1-2 елемента в основната ви визия, да смените снимки, да прибавите колажи.

“Отвори очи с живопис” е изложба в подкрепа на “Очи на четири лапи” – фондацията, обучаваща кучета-водачи за незрящи хора.
Можете да снимате самите себе си с по-интересна физиономия, по-цветни дрехи… Сега е и моментът, в който можете да пробвате съвсем различна визия като цветове или стилистика. Докато силните ви визии се въртят, а познаваемостта ви вече е тръгнала нагоре, започнете да мислите и за по-неочаквани и странни послания – „да изсвириш книгата”, „83 трансформации” (числа като цяло), „Пластове от монолит“, заигравка с известни фрази, адаптиране на събитието ви в мемета… Тествайте до каква степен хората биха реагирали на нещо по-нестандартно.
Разбира се, ако самото ви събитие е по-нестандартно, можете да започнете с по-необичайна визия още в началото. Дори може да стартирате само със загадъчни послания, а информирането на аудиторията да оставите на втори етап.
Модерни трендове в рекламите и криейтивите
Колкото е важно да се придържате към своята бранд стилистика, толкова е важно и да сте в тренда. В идеалния случай двете неща могат да се съчетаят и просто да вложите своята индивидуалност в по-съвременни формати и в по-нови канали за онлайн комуникация. Но в общия случай това се случва по-трудно, особено когато творецът е one-man-show и просто не може да огрее навсякъде.
Използвайте всичко модерно, което можете да създадете, като не забравяйте в него да
използвате вашите основни бранд елементи:
- ако видео форматът е модерен, направете поне презентации с ваши визии – вече има и
автоматични начини за създаване на slideshow от снимки при качването на рекламата; - ако векторните изображения и иконки са модерни, направете си поне една такава визия;
- ако вашата аудитория се интересува от известен класически творец, който е любим и на вас, заиграйте се с негови цитати като своеобразен трибют към него, с послание колко сте повлияни от него. Ако той е от друг вид изкуство, ще е още по-ефектно;
- ако нюзджакингът е модерен (а той вечно е такъв), използвайте позитивни новини, които да представите през призмата на изкуството (си);
- ако алгоритмите изискват бълване на съдържание, опитайте се да публикувате колкото можете по-често (не за сметка на прекомерната си умора и не за сметка на качеството).
При организацията на събитие, непрекъснато трябва да правите различни неща – да намерите зала; да си осигурите публикации в медии; да довършвате картини: да правите последни репетиции. Всяко от тях е повод да споделите нещо свързано със събитието.
- Ако story и reels форматите биват „бутани” нагоре от алгоритмите, не ги пропускайте. Повечето социални мрежи позволяват сторита и ленти със снимки. Експериментирайте смело, но ако забележите, че някой от форматите не върви добре за вас, приключете с него за сметка на нещата, които ви носят ангажирана аудитория.
Избягвайте клишетата в рекламните визии
Много е трудно да кажа да избягвате клишетата, след като съм дала съвет да следвате трендовете, но това е самата истина – колкото сте по-автентични, толкова по ще ви запомнят. За твореца и за малкия колектив това е по-лесно, защото е истинска личност, а не голям бизнес, който трябва да имитира човешко поведение.
След като сте направили и задвижили рекламния си план, можете да използвате себе си и идеите си за осигуряване на бързо и небрежно органично съдържание, без което рекламата няма да постигне достатъчно добър ефект. Защото рекламата само води хората при вас, а те не гледат с добро око, ако цялото ви съдържание е фокусирано в това да искате нещо от тях.
Говорете за своето събитие много, вдъхновено и непрекъснато. Така ще усетите какво можете да споделяте публично, както и кое е по-задълбочено като за блога ви, по-кратко като за пост или по-въздействащо като за реклама.
- Направете си селфи пред театъра, когато сключите договор за зала. Или още по-добре –
видео селфи. Ако не се чувствате комфортно пред камера, снимайте сладоледа, с който
сте се почерпили на фона на хоризонта в парка. - Снимайте черновите, които сте смачкали, изцапаните с боя четки или разхвърляните
материали за следващата ви хендмейд творба. - Споделете, че сте уморени от тичане по организацияата, но вдъхновени от случването на
мечтата ви. - Снимайте новата си картина, докато още не е изсъхнала.
Само личните детайли около подготовката на събитието ви, могат да излязат от клишето, защото те са уникални именно за вас, точно в този момент. А и подходът с разкриване на детайли „от кухнята“ е истински евъргрийн що се отнася до ангажиране на аудиторията.
В обобщение:
⇒ Направете си план за постове, реклами и рекламни канали. Подгответе си основните визии, които да можете да редактирате бързо и лесно за всеки следващ пост и експеримент. Не разчитайте, че ще имате време да работите в движение. В движение можете единствено да споделяте органични постове-импресии за конкретен момент от деня.
Концептуалната подготовка, основните послания и визуални елементи трябва да са в синхрон с останалото и да са водещи като стилистика.
Вече съм говорила за способността да вземате бързи решения за дизайн, припомнете си ги преди да започнете подготовката на събитието си. Припомнете си и статията ми „Как да създам визия за уеб по темплейт“ – ще ви е от полза, когато изграждате основната си визия и вариациите по нея.
Използваните в статията визии са от събития, за които съм правила дизайн и рекламни кампании:
- „Отвори очи с живопис“, 2015 – благотворителна изложба, която все още е активна на
сайта ми; - „Да опазиш Сребра невяста“, Пловдив 2022 – етно-рок мюзикъл, част от авторският
спектакъл на Моро „Коренуване“; - „83 трансформации по вертикала“, авторската ми изложба от 2023;
- „Да изсвириш книгата за Сребра невяста“, 2022 – премиерата с Моро и Невидено
Ако подготвяте визията за следващото събитие на хендмейдъри, художници, актьори, музиканти, писатели, в което ще участвате, и имате нужда от страничен поглед и чуждо мнение, оставете въпросите си към мен в коментар под тази статия. Ще ви отговоря.
===
Любомира Попова е уеб дизайнер на свободна практика и художник-сюрреалист с артистичен псевдоним Fineluart.
Създава първия си статичен сайт през 2008. В момента се е специализирала в изработката на WordPress сайтове и визии за уеб. Занимава се с дизайн повече от 17 години, като през повечето време е била част от рекламни фирми и агенции. Създавала е визии за почти всички рекламни среди – външна, печатна, уеб, digital, TV. Работи основно с малки бизнеси в сферата на услугите, макар през годините да е правила реклами за представители на почти всички сфери.
Има професионален интереси в областта на дигиталния маркетинг, графичния дизайн и social media. Това ѝ дава възможност да вижда уеб сайтовете не само като дизайн, а като част от визуалната комуникация между бранда и потребителя. За нея всяка отделна визия е част от цялостно развитие, а не „парче дизайн“.
„Редовно консултирам клиенти и млади колеги и винаги се радвам, когато успея да улесня някого по пътя му в моята (любима) сфера. Ако имате въпроси за дизайн и реклама, съм насреща да помогна, независимо дали става въпрос за принципи в дизайна, тенденции, технически въпроси, видове реклами или се нуждаете от конкретни съвети за личните си проекти. Питайте ме.“ Люба
Здравейте, Любомира,
в пост на Иванка Могилска видях споделяне за възможнот за безплатна консултация.
В процес съм на изграждане на собствен бранд. Нужна ми е професионална консултация за визуалната част на бранда.
Нямам създаден уебсайт.
Ще се радвам и ще бъда благодарна, ако имате възможност за кратка консултация.
Хубав следобед,
Катя
Здравейте, Катя,
Безплатната консултация е в рамките на сайта “Свободна практика”, като коментар под статиите ми тук, за да сме полезни и на други фрийлансъри.
Писала съм статии за брандовете, които тепърва прохождат и още не знаят от къде да започнат:
– Дизайн и личен бранд – откъде да започна? Чек-лист за фрийлансъри – https://svobodnapraktika.com/design_lichen-brand-check-list-freelancers
– 6 практични съвета за постигане на бранд консистентност – https://svobodnapraktika.com/6-praktichni-saveta-brand-konsistentnost
А ако искате да поговорите с мен конкретно за вашия бранд, можете да ме потърсите на контактите в сайта ми – https://fineluart.eu/about.html
Поздрави,
Люба